Opica slovenských politikov

Autor: Marián Klenko | 11.1.2012 o 7:03 | Karma článku: 4,17 | Prečítané:  1024x

Podľa predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Jána F. štátne orgány, ktoré sa už v minulosti zaoberali tzv. kauzou Gorila, zlyhali pri potieraní straníckej korupcie. Uvedeným vyjadrením akoby zastieral skutočnosť, že Gorila má reflektovať obdobie počas druhej vlády Mikuláša Dz., ktorej súčasťou boli aj kresťanskí demokrati.

V médiách v posledných dňoch rezonuje téma, ktorá obnažuje údajnú politickú korupciu a ovplyvňovanie postojov štátnych inštitúcií. Tému sa paradoxne snaží živiť jedna z koaličných strán vedená Richardom S. Inak mimoriadne iniciatívny líder sociálnych demokratov Robert F. tento raz nepochopiteľne ťahá za kratší koniec mediálnej pozornosti.

Na Slovensku sa už traduje, že modrý tím ma svoju finančnú skupinu a červený tím tiež svoju. V prípade pochybných rozhodnutí štátnych orgánov však netreba zachádzať do dávnej minulosti. Liberálne naladený Richard S. ešte pred pár mesiacmi mlčal. Vtedy, keď bol súčasťou jedného z tímov. A pripravovala sa transformácia nemocníc.

Na akciové spoločnosti malo byť „reformovaných“ 34 zdravotníckych zariadení. V tom čase sa v kuloároch uvádzalo, že o niektoré z nich má údajne záujem jedna z finančných skupín. Transformáciu nemocníc pripravoval minister zdravotníctva za KDH. Jeho model transformácie schválila úradujúca vláda. Zastavili ho však predčasné voľby.

Orgány činné v trestnom konaní sa teraz budú tváriť, že vyšetrujú veľkú kauzu. Rekonštrukcia udalostí spred niekoľkých rokov bude zložitá. Politickí pozorovatelia už dnes predpokladajú, že neprinesie nové zistenia. Možno by sa mali vyšetrovacie orgány radšej zamerať na obdobie po júni 2010. Nie všetky nahrávky z tohto obdobia sú už skartované.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?